Založ si blog

Šklbanie vlasov a imunita

Forma vzájomnej komunikácie v radoch zvolených „zástupkýň“ a „zástupcov“ slovenského národa dosiahla ďalší intelektuálny vrchol. (Podľa mňa by stačilo napísať iba „zástupcov“, no ak si za bernú mincu vezmeme oficiálne média, potom osobitné vymenúvanie mužských a ženských predstaviteľov akejkoľvek profesionálnej či spoločenskej skupiny je v ostatnom čase, zdá sa, povinné.)

Ale späť k aktuálnym intelektuálnym debatným vrcholom slovenského parlamentu – dve jeho ctihodné členky v sobotu večer verejne „prerokovávali témy bilaterálneho záujmu“ a na podporu svojich argumentov si následne doslova „skočili do vlasov“. Vlastne neskočili, o nohách na hlave jednej alebo druhej diskutérky sa očití svedkovia nezmieňujú, no zrážanie šiltoviek, šklbanie za onduláciu a „bekhendy“ do lebky (s následnou návštevou lekárskej pohotovostnej služby) údajne na programe boli.

Škoda, že nebol naporúdzi reportážny tím Markízy, zaujímal by ma titulok, akým by priamy prenos z tohto dámskeho wrestlingu orámovali. Keď sú pre nich „dezolátmi“ obyčajní ľudia, ktorým nevonia vidina zbedačovania, potom zápasiace poslankyne by mali počastovať výrazmi pred dvadsiatou druhou hodinou nepublikovateľnými. Na Slovensku sa však aj nemožné ľahko stáva realitou – a namiesto priamych prenosov z pretekov v pečení nás televízie pokojne môžu čoskoro obšťastňovať ukážkami parlamentných bojových umení – osobitne ženskú a osobitne mužskú kategóriu (predstavitelia iných pohlaví sa v štatistikách NR SR doteraz nespomínajú). Dve kategórie budú musieť byť aj preto, že nie všetci páni poslanci chápu, že „kolegyňu (ženu) ani kvetinou neudrieš“. 

Keďže spomenutá dámska „poslanecká“ debata sa uskutočnila manuálne a vo verejnom stravovacom zariadení, ťažko možno hovoriť o kultivovanej výmene názorov a už vôbec nie o parlamentnej diskusii. Ostáva len dúfať, že sa na ňu nevzťahujú ustanovenia o poslaneckej imunite. V opačnom prípade by mohli byť imúnni aj iní nespratníci a krčmoví bitkári.    

Káblikové ponaučenie

03.11.2022

Národná rada Slovenskej republiky už niekoľko dní nezasadá a nehlasuje a Slovenskom stále hýbe „hackerský“ útok na jej informatickú infraštruktúru. Podľa slov predsedu NR SR mohlo pritom ísť priam o ohrozenie celého Slovenska. Nakoniec sa ukázalo, že kybernetická bezpečnosť našej zákonodarnej ustanovizne významne závisí aj od správneho zastrčenia/nezastrčenia [...]

Ulice plné odpadov?

27.10.2022

Pozornosti väčšiny našich „mienkotvorných“ médií unikla nedávna tlačová správa Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve (APOH), Zväzu odpadového priemyslu (ZOP), Združenia organizácií verejných prác (ZOVP), Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Únie miest Slovenska (ÚMS), z ktorej vyplýva „nepodstatná maličkosť“ – reálna hrozba toho, že od [...]

Láska je láska

19.10.2022

Voľakedy sme na druhom stupni základnej deväťročnej školy mali predmet občianska náuka (niečo podobné je asi v školských osnovách dodnes).V rámci neho nás oboznamovali s rôznymi úskaliami vzájomnej koexistencie občanov a (vtedy socialistickej) spoločnosti. Okrem ústavy ČSSR, vedúcej úlohy strany, funkcií národných výborov, demokratického centralizmu, princípov [...]

Ukrajina / Vojak / Zbraň / Puška / Samopal /

Syna otráveného agenta Litvinenka chceli naverbovať do armády

04.12.2022 15:38

Bývalého ruského agenta a prebehlíka na stranu Západu zavraždili v roku 2006 v Londýne rádioaktívnym prvkom polónium 210.

Veronika Remišová, Marián Viskupič

Remišová obvinila SaS. Snažia sa zlomiť poslancov, aby hlasovali za pád vlády: Podľa Viskupiča opäť klame

04.12.2022 15:15

Ani vlastná mať im nerozumie. Čo vlastne chcú? Pýta sa šéfka Za ľudí Veronika Remišová.

Michal Šipoš

Šipoš pripustil diskusiu o zmenách v rozpočte

04.12.2022 14:30

Šimečka a Tomáš majú okrem chýbajúcich výdavkových limitov výhrady aj k rozsahu všeobecnej pokladničnej správy.

maroš žilinka

Žilinka má podstatne vyššiu dôveru ako Lipšic a Hamran

04.12.2022 13:53

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je podľa prieskumu Focusu pre televíziu Markíza dôveryhodnejší ako špeciálny prokurátor či policajný prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 273305x
Priemerná čítanosť článkov: 2040x

Autor blogu

Kategórie