Založ si blog

Zlepšovací návrh

Slovenskými médiami sa dodnes šíri informácia, že istý prominentný novinár využil na vlastné reklamné účely technické prostriedky a asi aj personál Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Tým, ktorí si až doteraz mysleli, že ide o ďalšiu zo série zlomyseľností s cieľom diskreditovať tých niekoľkých výnimočných, nezávislých a nepodplatiteľných slovenských žurnalistov, by som rád pripomenul, že, ako vo svojom vysvetlení uviedol dotyčný novinár, o spoluprácu s Policajným zborom SR požiadal štandardnou cestou, na základe oficiálnej písomnej žiadosti. „Polícia mi vyhovela podobne ako v iných prípadoch, keď boli jej ľudia, respektíve technika využité pri nakrúcaní celovečerných filmov alebo seriálov. Konkrétne napríklad Čiara alebo Amnestie“, uviedol doslova.

Pamätám si, že technika a ľudia, tentokrát vojenské, sa hojne využívali pri natáčaní sovietskych a aj československých veľkofilmov z čias Druhej svetovej vojny. To však bola „iná doba“ a ideologickým zámerom sa musela podriadiť aj trvalá bojová bdelosť a pripravenosť príslušníkov ľudovo-demokratickej armády. Ibaže by sa „iné doby“ vracali a reklamná ukážka policajného „bojového nasadenia“ má opäť za cieľ ukázať, ako sa „nepriateľov neľakáme“.

Nemusíme však za všetkým hľadať ideológiu. Možno ide o obyčajný „kšeft“ a policajti a ich technika v komparze jednoducho zarábajú – a snáď nikto nepochybuje, že v prospech štátnej kasy. V takom prípade mi napadlo drobné vylepšenie (bez nároku na honorár). Policajti by mimo riadnej služby mohli byť aktívni v osobitnom komerčnom útvare (a tiež by sa kvôli efektu mohol volať NAKA – Náhodná agentúra kašírovaných aktivít) a príslušníci tejto kašírovanej náhodnej agentúry by na objednávku za pomoci reálnej policajnej techniky vykonávali kvázi reálne zásahy. A niečo podobné by si mohli zriadiť aj naše médiá a z kašírovaných zásahov vysielať kvázi priame reportáže. 

Už vidím ten bomba kšeft, keď podnikateľ A za mierny obolus objedná podnikateľovi B ako narodeninový zážitkový darček vykopnutie vchodových dverí a odvlečenie v putách a to všetko v hlavnej spravodajskej relácii nemenovanej televízie.

To budú rodina a známi čumieť!    

Káblikové ponaučenie

03.11.2022

Národná rada Slovenskej republiky už niekoľko dní nezasadá a nehlasuje a Slovenskom stále hýbe „hackerský“ útok na jej informatickú infraštruktúru. Podľa slov predsedu NR SR mohlo pritom ísť priam o ohrozenie celého Slovenska. Nakoniec sa ukázalo, že kybernetická bezpečnosť našej zákonodarnej ustanovizne významne závisí aj od správneho zastrčenia/nezastrčenia [...]

Ulice plné odpadov?

27.10.2022

Pozornosti väčšiny našich „mienkotvorných“ médií unikla nedávna tlačová správa Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve (APOH), Zväzu odpadového priemyslu (ZOP), Združenia organizácií verejných prác (ZOVP), Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Únie miest Slovenska (ÚMS), z ktorej vyplýva „nepodstatná maličkosť“ – reálna hrozba toho, že od [...]

Láska je láska

19.10.2022

Voľakedy sme na druhom stupni základnej deväťročnej školy mali predmet občianska náuka (niečo podobné je asi v školských osnovách dodnes).V rámci neho nás oboznamovali s rôznymi úskaliami vzájomnej koexistencie občanov a (vtedy socialistickej) spoločnosti. Okrem ústavy ČSSR, vedúcej úlohy strany, funkcií národných výborov, demokratického centralizmu, princípov [...]

Ukrajina / Vojak / Zbraň / Puška / Samopal /

Syna otráveného agenta Litvinenka chceli naverbovať do armády

04.12.2022 15:38

Bývalého ruského agenta a prebehlíka na stranu Západu zavraždili v roku 2006 v Londýne rádioaktívnym prvkom polónium 210.

Veronika Remišová, Marián Viskupič

Remišová obvinila SaS. Snažia sa zlomiť poslancov, aby hlasovali za pád vlády: Podľa Viskupiča opäť klame

04.12.2022 15:15

Ani vlastná mať im nerozumie. Čo vlastne chcú? Pýta sa šéfka Za ľudí Veronika Remišová.

Michal Šipoš

Šipoš pripustil diskusiu o zmenách v rozpočte

04.12.2022 14:30

Šimečka a Tomáš majú okrem chýbajúcich výdavkových limitov výhrady aj k rozsahu všeobecnej pokladničnej správy.

maroš žilinka

Žilinka má podstatne vyššiu dôveru ako Lipšic a Hamran

04.12.2022 13:53

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je podľa prieskumu Focusu pre televíziu Markíza dôveryhodnejší ako špeciálny prokurátor či policajný prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 273299x
Priemerná čítanosť článkov: 2040x

Autor blogu

Kategórie