Založ si blog

Permanentný festival šialencov II.

Súčasná slovenská realita dennodenne poskytuje dostatok námetov na zamyslenie, vymykajúcich sa bežnému chápaniu obyčajných ľudí (nie tých z OĽaNO). Niekoľko príkladov:

  1. Pôvodne bola aj pani prezidentka prívrženkyňou skoršieho termínu volieb, následne však usúdila, že s ohľadom na realitu dokáže žiť so septembrom. Takže aj jej zásluhou pôjdeme k urnám v septembri. Hlava štátu však netušila (hoci s ohľadom na panoptikum, ktoré ju obklopuje, to tušiť mohla), že už pár dní bezuzdného predvolebného chaosu, honosne nazývaného súčasná koaličná realita, nevyhnutne povedie k permanentnej legislatívnej smršti ohrozujúcej ústavné princípy a ničiace naše verejné financie. Ľudia nepodliehajúci ilúziám v prípade viacerých zákonodarcov už dlhodobo hovorili o ľahko diagnostikovateľnej (no, žiaľ, asi neliečiteľnej) medicínskej diagnóze. Skeptici sa názorovo odlišujú iba v možnej úrovni a v rozsahu poškodenia postihnutých jednotlivcov. Že na tom niečo bude, potvrdzuje aj slovutný pán predseda a pomazaná hlava slovenského poslaneckého zboru, ktorý sa o parlamentnej „politickej realite“ svojich ovečiek neraz vyjadruje ako o chaose a o psychiatrii. Aj pani prezidentka zistila: na Slovensku je „politická situácia“ neúnosná a realita si urýchlene žiada skorší termín predčasných volieb. Ostáva už len vhodne motivovať najmenej 90 poslancov.
  2. Prednedávnom chcel bývalý odvolaný minister financií a súčasný poslanec NR SR rozdávať voličom po 500 eur netto za účasť na voľbách, zrazu sa však rozhodol znižovať zo štátneho platy poslancom. Podľa neho sú poslanecké platy (asi podľa vzoru OĽaNO?) „nespravodlivé“, pretože „poslanci chodia len na hlasovania, no berú päťtisícové platy“. Málokto si spomenie (a preto nezaškodí pripomenúť), že tento pán s imunitou chcel už v roku 2009 znižovať v parlamente počet zákonodarcov zo 150 na 50, pretože poslanci (že by už vtedy v OĽaNO?): „aj tak hlasujú ako cvičené opičky“. Návrh definitívneho riešenia je rovnaký ako v predchádzajúcom prípade a stačí zopakovať: na Slovensku je „politická situácia“ neúnosná a realita si urýchlene žiada skorší termín predčasných volieb. Ostáva už len vhodne motivovať najmenej 90 poslancov.

Permanentný festival šialencov IV.

02.03.2023

O tom, že slovenskí matadori dokážu vymyslieť aj nemysliteľné, netreba nikoho presviedčať. „Tipéri“ môžu so záujmom sledovať, či na prerazenie politického dna postačí bager, alebo bude musieť vypuknúť politické tsunami. Odvolanie vlády by v normálnom štáte bolo závažným popudom na urýchlené riešenie takéhoto netradičného stavu. Výsledkom by zväčša bolo [...]

Permanentny festival šialencov III.

20.02.2023

Rozumná časť ľudstva už najmenej päťdesiat rokov chápe, že ochrana a tvorba životného prostredia je nanajvýš dôležitá vec. No zároveň chápe, že environmentálne problémy nemôžu byť nadradená nad čokoľvek ostatné a „dobro“ planéty sa nemôže stať posvätným grálom smerujúcim ku zničeniu ľudí samotných. Ochranárske ciele (ak nechcú byť likvidačnou [...]

Permanentný festival šialencov

15.02.2023

Koncom septembra sa u nás majú konať parlamentné voľby. Tušili sme, že predvolebná kampaň bude výnimočná, že by to však mohol byť nepretržitý festival kuriozít, to asi nenapadlo nikoho. Ešte sme iba vo februári a už máme čo hodnotiť: Za účasť v tohtoročných parlamentných voľbách by každý volič mal dostať odmenu 500 eur. V novele zákona o podmienkach [...]

väzeň, väzenie, mreže

V ruskej base zajali väzni dvoch dozorcov. Zasiahli špeciálne jednotky, útočníkov zabili

16.06.2024 11:40

Skupina šiestich mužov sa v nedeľu vo väzenskej väznici v Rostove na Done na juhozápade Ruska zmocnila dvoch dozorcov.

migranti na poľsko-bieloruskej hranici

Nemci zaznamenali už dve tisícky nelegálnych migrantov, ktorí prešli cez Bielorusko

16.06.2024 11:20

Nemecká spolková polícia za prvých päť mesiacov tohto roka zaregistrovala 2215 nelegálnych migrantov, ktorí do krajiny dorazili tzv. bieloruskou cestou.

Valko

V kauze vraždy advokáta Valka ešte nie je vytýčený hlavný termín pojednávania

16.06.2024 10:36

V kauze vraždy advokáta Ernesta Valka stále nie je na Mestskom súde Bratislava I známy termín hlavného pojednávania.

vojna na Ukrajine, Rusko

BBC: Ruská armáda má kavalériu 21. storočia. Z motoriek

16.06.2024 08:55

Ruská armáda na ukrajinskom bojisku čoraz častejšie používa ľahkú techniku - motocykle a terénne vozidlá rôznej konštrukcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 321491x
Priemerná čítanosť článkov: 2280x

Autor blogu

Kategórie