Založ si blog

Permanentný festival šialencov

Koncom septembra sa u nás majú konať parlamentné voľby. Tušili sme, že predvolebná kampaň bude výnimočná, že by to však mohol byť nepretržitý festival kuriozít, to asi nenapadlo nikoho. Ešte sme iba vo februári a už máme čo hodnotiť: 

  1. Za účasť v tohtoročných parlamentných voľbách by každý volič mal dostať odmenu 500 eur. V novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva to navrhuje líder OĽANO Igor Matovič, pritom urýchlene chce do parlamentu predložil návrh, ktorý by túto zmenu uzákonil. Zákon by sa mal vzťahovať len na tohtoročné voľby. Líder OĽaNO je presvedčený, že ide o spôsob, ako zabrániť návratu Smeru k moci. Nevie však vysvetliť, prečo by to tak malo byť, prečo by odmena mala byť práve vo výške 500 a nie napríklad 1000 eur, a nedokáže tiež odpovedať ani na otázku, kde by na takéto rozdávanie mal zobrať štát peniaze.
  2. Štátny tajomník Ministerstva životného prostredia Juraj Smatana chce rozhodovať o vlastníctve zbraní – nedávno totiž na sociálnej sieti prišiel s návrhom odoberať  (aj dodatočne) zbrojné preukazy tým ľudom, ktorí odmietnu výkon mimoriadnej vojenskej služby. Záujem MŽP SR o zbrane pravdepodobne môže súvisieť s vegetariánskymi medveďmi.
  3. Banky by mali financovať rozhadzovanie vládnej koalície v demisii. V parlamente sa totiž prerokováva novela, podľa ktorej sa má rozšíriť okruh subjektov zaťažených bankovým odvodom. Návrh poslanca Milana Vetráka z hnutia OĽaNO počíta s tým, že odvod sa bude týkať okrem poisťovní, ktoré ho už platia, aj bánk, lízingových spoločností a finančných sprostredkovateľov. Novela znamená, že regulovaným subjektom sa každý mesiac odčerpá zhruba jedno percento z celoročného zisku. Priame finančné dosahy poslanec Vetrák zatiaľ nevyčíslil, finančné inštitúcie sa domnievajú, že v dôsledku toho budú ročne poskytovať cca o 13-tisíc hypoték menej.
  4. A pre tých, ktorým festival slovenských paradoxov nestačí, pripomeňme, že zákonodarcovia v pléne Európskeho parlamentu odhlasovali zákaz predaja áut so spaľovacím motorom – a to od roku 2035. Znamená to, že onedlho si v EÚ už nebude možné zaobstarať žiadne nové auto so spaľovacím motorom. Ázia a Čína (a možno aj USA) sa môžu popukať.

Permanentný festival šialencov IV.

02.03.2023

O tom, že slovenskí matadori dokážu vymyslieť aj nemysliteľné, netreba nikoho presviedčať. „Tipéri“ môžu so záujmom sledovať, či na prerazenie politického dna postačí bager, alebo bude musieť vypuknúť politické tsunami. Odvolanie vlády by v normálnom štáte bolo závažným popudom na urýchlené riešenie takéhoto netradičného stavu. Výsledkom by zväčša bolo [...]

Permanentny festival šialencov III.

20.02.2023

Rozumná časť ľudstva už najmenej päťdesiat rokov chápe, že ochrana a tvorba životného prostredia je nanajvýš dôležitá vec. No zároveň chápe, že environmentálne problémy nemôžu byť nadradená nad čokoľvek ostatné a „dobro“ planéty sa nemôže stať posvätným grálom smerujúcim ku zničeniu ľudí samotných. Ochranárske ciele (ak nechcú byť likvidačnou [...]

Permanentný festival šialencov II.

16.02.2023

Súčasná slovenská realita dennodenne poskytuje dostatok námetov na zamyslenie, vymykajúcich sa bežnému chápaniu obyčajných ľudí (nie tých z OĽaNO). Niekoľko príkladov: Pôvodne bola aj pani prezidentka prívrženkyňou skoršieho termínu volieb, následne však usúdila, že s ohľadom na realitu dokáže žiť so septembrom. Takže aj jej zásluhou pôjdeme k urnám v [...]

podpaľači

Podpaľači pri Žiari nad Hronom zničili päť áut. Zachytila ich bezpečnostná kamera

30.03.2023 18:55, aktualizované: 19:45

Polícia prosí o pomoc pri stotožnení páchateľov.

Zbraň / Zbrane /

USA uvalili sankcie na slovenského občana. Chcel sprostredkovať severokórejské zbrane Rusku

30.03.2023 18:11, aktualizované: 19:20

Rusko bolo údajne pripravené prijatými zbraňami nahradiť vybavenie, ktoré stratilo v bojoch na Ukrajine. Muž figuruje vo viacerých slovenských kauzách.

Polícia / Policajné auto /

Muž počas hádky priložil exmanželke pištoľ k hlave. Pozeralo sa na to ich dieťa

30.03.2023 17:39

Žena v obave o svoj život privolala policajné hliadky, ktoré ho zadržali a predviedli na oddelenie polície.

F-16, stíhačky

Ukrajina potrebuje americké stíhačky F-16, zopakoval vrchný veliteľ armády

30.03.2023 16:01

Zlikvidovať riadenú strelu alebo Šáhed zo stíhačky MiG-29 je ozajstné umenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 295262x
Priemerná čítanosť článkov: 2094x

Autor blogu

Kategórie