Založ si blog

„Objektívne“ spravodajstvo

Pred bývalým Grassalkovichovym, neskôr prezidentským, potom pionierskym a dnes opäť prezidentským palácom v Bratislave sa v utorok večer konal protivládny protest s mottom „vláda sa o ľudí nestará“. Na mieste sa zišlo niekoľko tisíc ľudí, ktorí požadovali demisiu vlády a dožadovali sa riešenia energetickej krízy. Volali tiež po zmene ústavy umožňujúcej skrátenie volebného obdobia parlamentu a kritizovali, že prezidentka zatiaľ nevyhlásila referendum týkajúce sa predčasných volieb. A opäť sme sa raz čosi dozvedeli. Mienkotvorné médium televízia Markíza vo svojej hlavnej spravodajskej relácii o akcii informovala pod titulkom „Dezoláti v uliciach“.

Dá sa predpokladať, že už počas vysielania tohto príspevku sa na telefónoch vedenia Markízy spustila lavína nepríjemných hovorov a esemesiek a panie a páni manažéri si nevhodnosť „svojho“ prístupu veľmi rýchle uvedomili. Podľa zákona padajúceho exkrementu sa z ich strany asi uskutočnil bleskový „pucung“ smerom nadol – a výsledok? Na konci spomenutej spravodajskej relácie moderátori už nič nehovorili o dezolátoch, ale deklamovali, že „redakcia“ Televíznych novín „sa“ ospravedlňuje organizátorom, účastníkom protestu pred prezidentským palácom, ako aj svojim divákom za „chybný“ tematický titulok počas živého vstupu z podujatia, že do vysielania „sa“ vraj dostal neúmyselne a omylom a že ďakujú za pochopenie.

Čo tu treba chápať? Je to jednoduché – opäť sa kdesi zjavil (tentoraz v televízii Markíza) tajomný súdruh „Sa“ a spravil niečo, čo by nikoho, ale naozaj nikoho (a nech sa prepadnem pod zem, ak to nie je pravda) nenapadlo a čo sa hlboko prieči našim zásadám (princípom, zvyklostiam, smerniciam, manuálom … – vyberte si, čo sa vám hodí). Uverí to však iba ten, kto uveriť chce. Žiadny titulok „sa“ nenapíše sám a takisto „sa“ sám nedostane do živého vysielania.

To, že „sa“ tak stalo, svedčí skôr o mentálnom nastavení a o hodnotových kritériách tých, ktorí spravodajstvo v televízii Markíza pripravujú a zabezpečujú. Asi chodia po rozumy k ministrovi Naďovi.   

Káblikové ponaučenie

03.11.2022

Národná rada Slovenskej republiky už niekoľko dní nezasadá a nehlasuje a Slovenskom stále hýbe „hackerský“ útok na jej informatickú infraštruktúru. Podľa slov predsedu NR SR mohlo pritom ísť priam o ohrozenie celého Slovenska. Nakoniec sa ukázalo, že kybernetická bezpečnosť našej zákonodarnej ustanovizne významne závisí aj od správneho zastrčenia/nezastrčenia [...]

Ulice plné odpadov?

27.10.2022

Pozornosti väčšiny našich „mienkotvorných“ médií unikla nedávna tlačová správa Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve (APOH), Zväzu odpadového priemyslu (ZOP), Združenia organizácií verejných prác (ZOVP), Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Únie miest Slovenska (ÚMS), z ktorej vyplýva „nepodstatná maličkosť“ – reálna hrozba toho, že od [...]

Láska je láska

19.10.2022

Voľakedy sme na druhom stupni základnej deväťročnej školy mali predmet občianska náuka (niečo podobné je asi v školských osnovách dodnes).V rámci neho nás oboznamovali s rôznymi úskaliami vzájomnej koexistencie občanov a (vtedy socialistickej) spoločnosti. Okrem ústavy ČSSR, vedúcej úlohy strany, funkcií národných výborov, demokratického centralizmu, princípov [...]

Ukrajina / Vojak / Zbraň / Puška / Samopal /

Syna otráveného agenta Litvinenka chceli naverbovať do armády

04.12.2022 15:38

Bývalého ruského agenta a prebehlíka na stranu Západu zavraždili v roku 2006 v Londýne rádioaktívnym prvkom polónium 210.

Veronika Remišová, Marián Viskupič

Remišová obvinila SaS. Snažia sa zlomiť poslancov, aby hlasovali za pád vlády: Podľa Viskupiča opäť klame

04.12.2022 15:15

Ani vlastná mať im nerozumie. Čo vlastne chcú? Pýta sa šéfka Za ľudí Veronika Remišová.

Michal Šipoš

Šipoš pripustil diskusiu o zmenách v rozpočte

04.12.2022 14:30

Šimečka a Tomáš majú okrem chýbajúcich výdavkových limitov výhrady aj k rozsahu všeobecnej pokladničnej správy.

maroš žilinka

Žilinka má podstatne vyššiu dôveru ako Lipšic a Hamran

04.12.2022 13:53

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je podľa prieskumu Focusu pre televíziu Markíza dôveryhodnejší ako špeciálny prokurátor či policajný prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 273309x
Priemerná čítanosť článkov: 2040x

Autor blogu

Kategórie