Založ si blog

Spravodajské hry?

V rámci povinných papalášskych tancov nasledujúcich po zadržaní riaditeľa SIS Pčolinského sa do diskusie zapojil aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Po piatkovom rokovaní vlády sa vyjadril v tom zmysle, že ide o mocenský zápas. Ubezpečil nás, že „keď bude riaditeľ SIS zbavený mlčanlivosti, tak sa dozviete zaujímavé informácie, ktoré vás možno prekvapia“. Už sa tešíme. Pani prezidentka však Pčolinského doteraz mlčanlivosti nezbavila – relevantné inštitúcie ju o to zatiaľ vraj nepožiadali. Vychodí mi to tak, že ten, kto nám zatiaľ bráni dozvedieť sa tie „zaujímavé“ informácie, bude asi premiér Matovič – kto iný by mohol hlavu štátu požiadať o zhovorčivosť šéfa tajnej služby.

Krajniak zadržanie vníma ako spravodajskú hru. Otázne však je, kto ju hrá. Čiastočným vysvetlením by mohol byť tajomný odkaz pána ministra, že „niekomu veľmi nevyhovovalo, že SIS posielala opakovane oprávneným osobám veľmi nelichotivé informácie“. Komu asi? A odkiaľ to práve on vie? Doteraz som si myslel, že informácie SIS sa poskytujú v utajenom režime a že ministri práce (ani keď sú Poslednými Križiakmi) nepatria medzi tých „oprávnených“, ktorým na stole (v počítači?) končia. Žeby niekto nedržal jazyk za zubami, či dajaký nový transcendentný prenos?

Čo sa načalo, to treba aj dokončiť. Takže snáď sa čoskoro všetci dozvieme, komu (spolu s riaditeľom SIS) „vadili“ tie zaujímavé a prekvapivé nelichotivé informácie a snáď sa sprístupní aj ich obsah. A možno by sme sa mohli dozvedieť aj to, či sa pán minister Krajniak náhodou iba teatrálne nepredvádzal, alebo skutočne vedel a vie viac, ako by asi mal.

Alebo že by sa začal mocenský boj v našej protimafiánskej koalícii? 

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj pristál v Londýne, stretne sa aj s kráľom Karolom III.

08.02.2023 11:58

Ukrajinský prezident sa prihovorí aj k britskému parlamentu, stretne sa tiež s ukrajinskými vojakmi, ktorí sa cvičia v Británii.

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284274x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie