Založ si blog

Viera tvoja ťa uzdravila

Zhruba pred rokom sme skonštatovali, že aj na Slovensku máme pacienta s kovidom. Medzitým sme sa „prepracovali“ na čelo pomyselného svetového rebríčka v počte ochorení a v počte úmrtí. V „úsilí“ nijako nepoľavujeme a dnes tu máme prvých pacientov s najnovšou – juhoafrickou mutáciou ochorenia. Z geografického označenia vyplýva, že nejde o nič, čo by sa nám tu len tak samo od seba kdesi v črepníku urodilo, ale, že „to“ sem „ktosi“ musel priniesť. A netreba príliš veľké kombinačné schopnosti, aby bolo jasné, že to bol niekto, kto v ostatnom čase prišiel na Slovensko z inkriminovaného regiónu. A že asi priletel, keďže cesta autom a/alebo loďou predsa len trvá dosť dlho. A keďže to tiež nie je úplná novinka, ktorá by sa práve v tejto chvíli zjavila, prekvapuje, že cestujúcich z rizikových krajín sa netýkajú žiadne karanténne opatrenia. Tie snáď mali byť povinné a kontrolované už niekoľko dní (týždňov?). Alebo sa naši vládni vševedkovia rozhodli, že exotické dovolenky si naozaj zaslúžime a že takto najlepšie „premoríme“ Slovensko. A pokojne budeme rátať mŕtvych a dúfať, že pomrú predovšetkým tí ekonomicky neaktívni.

Netreba sa čudovať. Je to takisto zhruba rok, keď sa viac ako štvrtina voličov rozhodla uprednostniť „boj proti mafii“ (a našich vševedkov) pred čímkoľvek (kýmkoľvek) iným. A zbožne verila, že povedačky o „nekradnutí“ sú ekvivalentom schopnosti, a že tí, čo „poukazujú“ na nešváry a na nedostatky sú automaticky morálne a odborne spôsobilí na riešenie akýchkoľvek problémov. Presvedčenie, že nemožné nastane okamžite, a viera v zázrak do troch dní motivovali ich voľbu. Výsledkom je napríklad, že z našich seniorov sa urýchlene musia stať IT špecialisti, ktorí pri počítačoch dokážu vystihnúť ten správny moment, aby sa na druhom konci Slovenska mohli prihlásiť na očkovanie proti kovidu. Výsledkom je tiež viera, že aj deti v osade majú k dispozícii kvalitný počítač a rýchle pripojenie a že sa v spolupráci s motivovanými učiteľmi dokážu úspešne „povzdelať“. Bez odvrávania musíme veriť, že testovanie je najúčinnejším liekom proti „hnusobe“ a veriť budeme „musieť“ určite ešte vo všeličo iné, napríklad aj v to, že premiér a jeho vláda za nič nenesú zodpovednosť a za celý súčasný „prieser“ vlastne môže každý z piatich miliónov občanov.

Z Biblie poznáme: „Viera tvoja ťa uzdravila“. Keď sa na Slovensku nakoniec „uzdravíme“, snáď dáme moc do rúk niekomu, kto presvedčivo dokáže, že okrem poukazovania, hesiel, pokrikovania a statusov vie aj niečo iné. A modlime sa, aby Pellegrini bol to najhoršie, čo by nám v budúcnosti mohlo hroziť.      

Definícia bláznovstva, alebo bude to stačiť?

29.03.2021

Einsteinovi býva pripisovaný výrok : „Definícia bláznovstva je robiť stále to isté a pritom očakávať iný výsledok“. Neexistujú však žiadne dôkazy o tom, že by Einstein niečo podobné povedal. Podľa knihy The Ultimate Quotable Einstein (2010) sa citát, ktorý sa údajne objavil v polovici 80-tych rokov, zaraďuje medzi neautentické. Totožná formulácia býva [...]

Platí ešte koaličná zmluva?

16.03.2021

Málokto z nás čítal materiál, ktorý tvorí základ vládnutia existujúcej (?) koalície, materiál s názvom Koaličná zmluva politických strán a politických hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), Zmena zdola, Sme rodina, Sloboda a solidarita a Za ľudí. Nie je to celkom nezaujímavé čítanie. Vo štvrtom odseku preambuly sa [...]

Nie sme všetci naivní (sprostí)?

15.03.2021

Múdre hlavy sa nás na tlačových konferenciách v ostatných dňoch snažia presvedčiť, že vôbec ale vôbec nemajú v úmysle „rozbiť“ súčasnú vládnu koalíciu. Boj so zlodejmi, dôvera voličov, krajšia budúcnosť, dané predvolebné sľuby, koaličné záväzky a mnoho iných „ušľachtilých“ argumentov sú iba dekoratívnou oblohou faktu, že rok po voľbách nikto z [...]

Tomáš Petříček

Český minister zahraničia Petříček končí vo funkcii, nahradiť ho má Zaorálek

11.04.2021 22:46

Odchod Petříčka z vlády žiadal v uplynulých týždňoch aj český prezident Miloš Zeman.

Brhlík obyčajný / Vták / Vtáci /

Populácie vtáctva na Slovensku klesajú, niektorým druhom hrozí vyhynutie

11.04.2021 20:09

V krajine žije niekoľko desiatok druhov, ktorých počet je nižší, ako 50 párov, pri niektorých druhoch by sa dal počet párov spočítať na prstoch jednej alebo dvoch rúk.

Veľká Lodina

V obci Veľká Lodina bolo nájdené telo ženy bez známok života

11.04.2021 19:26

Polícia na mieste vykonáva prvotné úkony, dokumentuje udalosť.

ČR koronavírus očkovacie centrum skúška

Česi dali bodku za núdzovým stavom

11.04.2021 18:24

Po dvesto päťdesiatich dňoch sa v Česku končí núdzový stav. Opatrenia proti šíreniu koronavírusu sa po novom budú riadiť pandemickým zákonom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 127195x
Priemerná čítanosť článkov: 1791x

Autor blogu

Kategórie