Založ si blog

Viera tvoja ťa uzdravila

Zhruba pred rokom sme skonštatovali, že aj na Slovensku máme pacienta s kovidom. Medzitým sme sa „prepracovali“ na čelo pomyselného svetového rebríčka v počte ochorení a v počte úmrtí. V „úsilí“ nijako nepoľavujeme a dnes tu máme prvých pacientov s najnovšou – juhoafrickou mutáciou ochorenia. Z geografického označenia vyplýva, že nejde o nič, čo by sa nám tu len tak samo od seba kdesi v črepníku urodilo, ale, že „to“ sem „ktosi“ musel priniesť. A netreba príliš veľké kombinačné schopnosti, aby bolo jasné, že to bol niekto, kto v ostatnom čase prišiel na Slovensko z inkriminovaného regiónu. A že asi priletel, keďže cesta autom a/alebo loďou predsa len trvá dosť dlho. A keďže to tiež nie je úplná novinka, ktorá by sa práve v tejto chvíli zjavila, prekvapuje, že cestujúcich z rizikových krajín sa netýkajú žiadne karanténne opatrenia. Tie snáď mali byť povinné a kontrolované už niekoľko dní (týždňov?). Alebo sa naši vládni vševedkovia rozhodli, že exotické dovolenky si naozaj zaslúžime a že takto najlepšie „premoríme“ Slovensko. A pokojne budeme rátať mŕtvych a dúfať, že pomrú predovšetkým tí ekonomicky neaktívni.

Netreba sa čudovať. Je to takisto zhruba rok, keď sa viac ako štvrtina voličov rozhodla uprednostniť „boj proti mafii“ (a našich vševedkov) pred čímkoľvek (kýmkoľvek) iným. A zbožne verila, že povedačky o „nekradnutí“ sú ekvivalentom schopnosti, a že tí, čo „poukazujú“ na nešváry a na nedostatky sú automaticky morálne a odborne spôsobilí na riešenie akýchkoľvek problémov. Presvedčenie, že nemožné nastane okamžite, a viera v zázrak do troch dní motivovali ich voľbu. Výsledkom je napríklad, že z našich seniorov sa urýchlene musia stať IT špecialisti, ktorí pri počítačoch dokážu vystihnúť ten správny moment, aby sa na druhom konci Slovenska mohli prihlásiť na očkovanie proti kovidu. Výsledkom je tiež viera, že aj deti v osade majú k dispozícii kvalitný počítač a rýchle pripojenie a že sa v spolupráci s motivovanými učiteľmi dokážu úspešne „povzdelať“. Bez odvrávania musíme veriť, že testovanie je najúčinnejším liekom proti „hnusobe“ a veriť budeme „musieť“ určite ešte vo všeličo iné, napríklad aj v to, že premiér a jeho vláda za nič nenesú zodpovednosť a za celý súčasný „prieser“ vlastne môže každý z piatich miliónov občanov.

Z Biblie poznáme: „Viera tvoja ťa uzdravila“. Keď sa na Slovensku nakoniec „uzdravíme“, snáď dáme moc do rúk niekomu, kto presvedčivo dokáže, že okrem poukazovania, hesiel, pokrikovania a statusov vie aj niečo iné. A modlime sa, aby Pellegrini bol to najhoršie, čo by nám v budúcnosti mohlo hroziť.      

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 10:30

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

Nový Zéland kokaín

Novozélandská polícia našla v mori zásielku vyše troch ton kokaínu

08.02.2023 08:51

Zadržané množstvo by vystačilo na zásobovanie záujemcov na Novom Zélande počas 30 rokov alebo v susednej Austrálii po dobu jedného roka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284237x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie