Založ si blog

Kto ešte nebol ministrom zdravotníctva, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu

Ionesco a ďalší autori absurdných drám by mali zo správania sa našich vládnych predstaviteľov celkom určite radosť. Obyčajní ľudia (a nielen tí Matovičovi) pri pohľade na nich však dosť často iba bezradne „čumia“. Po dnešku (streda) môžeme iba tipovať: (1) či sa strane SaS zachcelo ďalšieho ministerstva, (2) či sa jej predseda naozaj už nemôže pozerať na ten „bordel“ s kovidom a dobrovoľne sa ponúka za ministra zdravotníctva, pričom po tejto sebažertve hodlá R. Sulík hospodárstvo ponechať v rukách svojho doterajšieho štátneho tajomníka.

Laici by si mohli myslieť, že ministerstvá si vládne strany môžu medzi sebou prehadzovať, ako sa im zachce – výsledky volieb sem, koaličné dohody tam. Dnes máš dve ministerstvá, zajtra päť, dnes si ministrom hospodárstva, zajtra zdravotníctva, o týždeň možno premiérom. Škatule, hýbte sa!

Igor Matovič sa, prirodzene, zaťal – Sulík asi žartuje, žiadne vládne rošády nebudú. Ministrom zdravotníctva ostane Marek Krajčí a punktum. Ak by sa aj mal vymieňať, celkom určite ho nenahradí sabotér, osobne zodpovedný za tisíce mŕtvych. Zaujímavosťou je, že svoje stanovisko vyjadril počas prestávky v rokovaní s odborníkmi, práve s tými, ktorí to podľa neho na Slovensku deväť a pol týždňa vedú od desiatich k piatim. Myslel som si, že štát vedie vláda a za jej rozhodnutia že zodpovedá premiér.  

Nezaškodí si pripomenúť, že nesúhlas s krokmi ktoréhokoľvek vládneho kolegu sa neprejavuje tak, že ho jednoducho vyšmarím z rezortu a rozvalím sa v jeho kresle. Minimálne do toho treba zainteresovať aj premiéra a hlavu štátu. Ak sa R. Sulík principiálne nedokáže zmieriť s postupmi a/alebo s postojmi niektorého z kolegov (prípadne celej vlády), nesmie sa tváriť, že „z koalície nikam neodíde“. Byť vo vláde disidentom a zároveň v nej aj „konštruktívne“ pracovať, to bez pretvárky nejde. Otázkou pre pána premiéra však ostáva, ako si človek, podľa neho zodpovedný za tisícky zmarených životov, môže len tak preberať ministerské posty.

Kvôli zachovaniu duševného zdravia najlepšie asi bude nebrať reči vládnych predstaviteľov príliš vážne. Jedným uchom dnu a druhým von. Čo nás však ešte čaká? 

Definícia bláznovstva, alebo bude to stačiť?

29.03.2021

Einsteinovi býva pripisovaný výrok : „Definícia bláznovstva je robiť stále to isté a pritom očakávať iný výsledok“. Neexistujú však žiadne dôkazy o tom, že by Einstein niečo podobné povedal. Podľa knihy The Ultimate Quotable Einstein (2010) sa citát, ktorý sa údajne objavil v polovici 80-tych rokov, zaraďuje medzi neautentické. Totožná formulácia býva [...]

Platí ešte koaličná zmluva?

16.03.2021

Málokto z nás čítal materiál, ktorý tvorí základ vládnutia existujúcej (?) koalície, materiál s názvom Koaličná zmluva politických strán a politických hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), Zmena zdola, Sme rodina, Sloboda a solidarita a Za ľudí. Nie je to celkom nezaujímavé čítanie. Vo štvrtom odseku preambuly sa [...]

Nie sme všetci naivní (sprostí)?

15.03.2021

Múdre hlavy sa nás na tlačových konferenciách v ostatných dňoch snažia presvedčiť, že vôbec ale vôbec nemajú v úmysle „rozbiť“ súčasnú vládnu koalíciu. Boj so zlodejmi, dôvera voličov, krajšia budúcnosť, dané predvolebné sľuby, koaličné záväzky a mnoho iných „ušľachtilých“ argumentov sú iba dekoratívnou oblohou faktu, že rok po voľbách nikto z [...]

Tomáš Petříček

Český minister zahraničia Petříček končí vo funkcii, nahradiť ho má Zaorálek

11.04.2021 22:46

Odchod Petříčka z vlády žiadal v uplynulých týždňoch aj český prezident Miloš Zeman.

Brhlík obyčajný / Vták / Vtáci /

Populácie vtáctva na Slovensku klesajú, niektorým druhom hrozí vyhynutie

11.04.2021 20:09

V krajine žije niekoľko desiatok druhov, ktorých počet je nižší, ako 50 párov, pri niektorých druhoch by sa dal počet párov spočítať na prstoch jednej alebo dvoch rúk.

Veľká Lodina

V obci Veľká Lodina bolo nájdené telo ženy bez známok života

11.04.2021 19:26

Polícia na mieste vykonáva prvotné úkony, dokumentuje udalosť.

ČR koronavírus očkovacie centrum skúška

Česi dali bodku za núdzovým stavom

11.04.2021 18:24

Po dvesto päťdesiatich dňoch sa v Česku končí núdzový stav. Opatrenia proti šíreniu koronavírusu sa po novom budú riadiť pandemickým zákonom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 127213x
Priemerná čítanosť článkov: 1792x

Autor blogu

Kategórie