Založ si blog

Systém

Pri pohľade na excesy dnešných (aj tých nedávno minulých) mocipánov sa pýtam, čo všetko sa ešte musí stať, aby sme pochopili, že politikom jednoducho nemôže byť ktokoľvek, kto sa tak rozhodne.

Ešte žijú pamätníci, ktorí si spomenú, že dokázané klamstvo, drobná (podľa dnešných kritérií) sprenevera či manželská nevera dokázali „nadobro“ zničiť nejednu sľubne sa rozvíjajúcu kariéru. A že, keď niekoho viedli „žandári“, tak mal po dobrej povesti. Žandári však po nikoho „nechodili“ iba kvôli obveseleniu pánov žurnalistov.  

Zažiadaných viacnásobných oteckov do „slušných“ rodín preventívne nepozývali. Keďže ohrozovali „mravnú výchovu detí“, predstava, že by v parlamente schvaľovali zákony, bola smiešna. Ak dospelý príčetný muž dobrovoľne pobiehal nahý po námestí, tak sa nesmel uchádzať ani o funkciu obecného bubeníka, nie byť úctyhodným pánom poslancom. 

Dámu prezentujúcu sa stiahnutými nohavičkami nikto nehľadal v snemovni, ale v inej zodpovedajúcej ustanovizni. A to nehovorím o stredoveku, kedy poveterné ženštiny, lapkov, komediantov a žobrákov večer vyhnali za mestské brány, aby mešťanom nikto nerušil „nočný kľud“.

Falošné tituly (viac šľachtické ako akademické) patrili do románov z „červenej“ knižnice, v realite spravidla „zdobili“ vizitky sobášnych podvodníkov a „stratených existencii“. 

Na hroboch sa netancovalo a o mŕtvych sa hovorilo len v dobrom.

Za „nahrávky“ hrozila strata slobody, prinajmenšom strata funkcie. (To však bolo v Amerike a kto si dnes už spomenie na prezidenta Nixona a na aféru Watergate?)

Až do čias boľševika boli „idioti“ na zodpovedných miestach nepredstaviteľní a nedajbože, aby ich vzájomný spor traumatizoval celú spoločnosť.

Nekritickí a nemorálni ľudia sa vyskytovali vždy. Takisto sa vždy vyskytovali podvodníci, zlodeji a hochštapleri. „Systém“ ich však včas dokázal eliminovať. Bol nastavený tak, že „idioti“ sa na isté pozície nedostali, alebo, ak áno, tak ich rýchle (nedobrovoľne) opustili.

Som optimista a verím že takýto „systém“ sa aj na Slovensko raz vráti. Verme, že čoskoro.    

Permanentný festival šialencov IV.

02.03.2023

O tom, že slovenskí matadori dokážu vymyslieť aj nemysliteľné, netreba nikoho presviedčať. „Tipéri“ môžu so záujmom sledovať, či na prerazenie politického dna postačí bager, alebo bude musieť vypuknúť politické tsunami. Odvolanie vlády by v normálnom štáte bolo závažným popudom na urýchlené riešenie takéhoto netradičného stavu. Výsledkom by zväčša bolo [...]

Permanentny festival šialencov III.

20.02.2023

Rozumná časť ľudstva už najmenej päťdesiat rokov chápe, že ochrana a tvorba životného prostredia je nanajvýš dôležitá vec. No zároveň chápe, že environmentálne problémy nemôžu byť nadradená nad čokoľvek ostatné a „dobro“ planéty sa nemôže stať posvätným grálom smerujúcim ku zničeniu ľudí samotných. Ochranárske ciele (ak nechcú byť likvidačnou [...]

Permanentný festival šialencov II.

16.02.2023

Súčasná slovenská realita dennodenne poskytuje dostatok námetov na zamyslenie, vymykajúcich sa bežnému chápaniu obyčajných ľudí (nie tých z OĽaNO). Niekoľko príkladov: Pôvodne bola aj pani prezidentka prívrženkyňou skoršieho termínu volieb, následne však usúdila, že s ohľadom na realitu dokáže žiť so septembrom. Takže aj jej zásluhou pôjdeme k urnám v [...]

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

Thunbergová

Švédska prokuratúra obvinila Gretu Thunbergovú z občianskej neposlušnosti

23.04.2024 19:35

Súdy v minulosti už dvakrát uložili celosvetovo známej aktivistke pokutu za občiansku neposlušnosť na klimatických protestoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 317184x
Priemerná čítanosť článkov: 2250x

Autor blogu

Kategórie