Založ si blog

Systém

Pri pohľade na excesy dnešných (aj tých nedávno minulých) mocipánov sa pýtam, čo všetko sa ešte musí stať, aby sme pochopili, že politikom jednoducho nemôže byť ktokoľvek, kto sa tak rozhodne.

Ešte žijú pamätníci, ktorí si spomenú, že dokázané klamstvo, drobná (podľa dnešných kritérií) sprenevera či manželská nevera dokázali „nadobro“ zničiť nejednu sľubne sa rozvíjajúcu kariéru. A že, keď niekoho viedli „žandári“, tak mal po dobrej povesti. Žandári však po nikoho „nechodili“ iba kvôli obveseleniu pánov žurnalistov.  

Zažiadaných viacnásobných oteckov do „slušných“ rodín preventívne nepozývali. Keďže ohrozovali „mravnú výchovu detí“, predstava, že by v parlamente schvaľovali zákony, bola smiešna. Ak dospelý príčetný muž dobrovoľne pobiehal nahý po námestí, tak sa nesmel uchádzať ani o funkciu obecného bubeníka, nie byť úctyhodným pánom poslancom. 

Dámu prezentujúcu sa stiahnutými nohavičkami nikto nehľadal v snemovni, ale v inej zodpovedajúcej ustanovizni. A to nehovorím o stredoveku, kedy poveterné ženštiny, lapkov, komediantov a žobrákov večer vyhnali za mestské brány, aby mešťanom nikto nerušil „nočný kľud“.

Falošné tituly (viac šľachtické ako akademické) patrili do románov z „červenej“ knižnice, v realite spravidla „zdobili“ vizitky sobášnych podvodníkov a „stratených existencii“. 

Na hroboch sa netancovalo a o mŕtvych sa hovorilo len v dobrom.

Za „nahrávky“ hrozila strata slobody, prinajmenšom strata funkcie. (To však bolo v Amerike a kto si dnes už spomenie na prezidenta Nixona a na aféru Watergate?)

Až do čias boľševika boli „idioti“ na zodpovedných miestach nepredstaviteľní a nedajbože, aby ich vzájomný spor traumatizoval celú spoločnosť.

Nekritickí a nemorálni ľudia sa vyskytovali vždy. Takisto sa vždy vyskytovali podvodníci, zlodeji a hochštapleri. „Systém“ ich však včas dokázal eliminovať. Bol nastavený tak, že „idioti“ sa na isté pozície nedostali, alebo, ak áno, tak ich rýchle (nedobrovoľne) opustili.

Som optimista a verím že takýto „systém“ sa aj na Slovensko raz vráti. Verme, že čoskoro.    

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 10:30

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284263x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie