Založ si blog

Kto podporuje Smer II?

Mnohí si už ani nespomenú na časy, kedy sme pri pozeraní televízie mali tri oficiálne možnosti: (1) hľadieť na vypnutú obrazovku, (2) sledovať prvý alebo (3) druhý program cenzurovaného celoštátneho vysielania. A keďže neuvedomelí obrázkov chtiví občania uprednostňovali pred angažovanými zlátaninami často čokoľvek iné na druhom programe, „kľúčové“ ideologické relácie (napr. Televízne noviny) sa pre istotu vysielali súbežne – na oboch dostupných kanáloch naraz. Národu v takom prípade neostávalo nič iné, len využiť rozložité a pevné drevené skrinky vypnutých televíznych prijímačov ako barové poličky, prípade ako podstavce na iné domáce kratochvíle.

Dnes je výber celkom iný. Zdá sa mi však, že nebudem jediný, kto uvažuje o tom, že z ponuky televíznych programov navždy vylúči tie, na ktorých sa dajú čo i len omylom sledovať vystúpenia našej vládnej kamarily. Včera (17. 1. 2021) večer som po tlačovom vystúpení tria MKK (Matovič, Krajniak, Krajčí) dve stanice skutočne vymazal. Predtým som sa však dozvedel, že neustále omieľaná predstava o galaktickom význame celoslovenského testovania v boji proti „hnusobe“ je navždy pevne vrytá v mozgu Igora Matoviča, že „budhisticky pokojný“ (ako ho označila poslankyňa J. Cigániková) Sulík predsedovi opäť raz podržal (balónik?) a že jediný, kto na rokovaní vlády neprikývol doktríne o spásonosných celoplošných manévroch (tentokrát v kabáte tzv. skríningu), nebol Riško a jeho Saskári, ale prekvapivo šéfka Žaluďov. Či si ona takýmto spôsobom náhodou nenaháňa stratené voličské preferencie?

Otravuje ma do omrzenia opakovať argumenty najrôznejších odborníkov a „odborníkov“ spochybňujúcich postup vlády. Kto chce, ten si ich nájde. A nechce sa mi zaoberať ani vidinou sľubovanej slobodnej Veľkej noci. Určite bude, len to premiérovi – ako vždy – nesmieme pokaziť. Ak sa však nemýlim, po novembrovom testovaní mali byť bez obmedzení už minuloročné Vianoce.

Čoraz nástojčivejšie sa však natíska známa otázka: Komu to prospieva? A nehovorím teraz o miliónoch eur, ktoré skasíruje (skasírovala) nemenovaná trnavská firma dovážajúca testovacie súpravy. Myslím predovšetkým na tisíce obyčajných ľudí (nie svedkov Igorovych), ktorí v radoch na povinne dobrovoľné „nosné paličkovanie“ s radosťou podpíšu avizovanú Pelleho petíciu za predčasné voľby.

Premiér by sa určite ohradil, ak by sme ho označili za podporovateľa Smeru II. No robí všetko tak, akoby ním bol.             

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 10:30

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284262x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie