Založ si blog

Kto podporuje Smer II?

Mnohí si už ani nespomenú na časy, kedy sme pri pozeraní televízie mali tri oficiálne možnosti: (1) hľadieť na vypnutú obrazovku, (2) sledovať prvý alebo (3) druhý program cenzurovaného celoštátneho vysielania. A keďže neuvedomelí obrázkov chtiví občania uprednostňovali pred angažovanými zlátaninami často čokoľvek iné na druhom programe, „kľúčové“ ideologické relácie (napr. Televízne noviny) sa pre istotu vysielali súbežne – na oboch dostupných kanáloch naraz. Národu v takom prípade neostávalo nič iné, len využiť rozložité a pevné drevené skrinky vypnutých televíznych prijímačov ako barové poličky, prípade ako podstavce na iné domáce kratochvíle.

Dnes je výber celkom iný. Zdá sa mi však, že nebudem jediný, kto uvažuje o tom, že z ponuky televíznych programov navždy vylúči tie, na ktorých sa dajú čo i len omylom sledovať vystúpenia našej vládnej kamarily. Včera (17. 1. 2021) večer som po tlačovom vystúpení tria MKK (Matovič, Krajniak, Krajčí) dve stanice skutočne vymazal. Predtým som sa však dozvedel, že neustále omieľaná predstava o galaktickom význame celoslovenského testovania v boji proti „hnusobe“ je navždy pevne vrytá v mozgu Igora Matoviča, že „budhisticky pokojný“ (ako ho označila poslankyňa J. Cigániková) Sulík predsedovi opäť raz podržal (balónik?) a že jediný, kto na rokovaní vlády neprikývol doktríne o spásonosných celoplošných manévroch (tentokrát v kabáte tzv. skríningu), nebol Riško a jeho Saskári, ale prekvapivo šéfka Žaluďov. Či si ona takýmto spôsobom náhodou nenaháňa stratené voličské preferencie?

Otravuje ma do omrzenia opakovať argumenty najrôznejších odborníkov a „odborníkov“ spochybňujúcich postup vlády. Kto chce, ten si ich nájde. A nechce sa mi zaoberať ani vidinou sľubovanej slobodnej Veľkej noci. Určite bude, len to premiérovi – ako vždy – nesmieme pokaziť. Ak sa však nemýlim, po novembrovom testovaní mali byť bez obmedzení už minuloročné Vianoce.

Čoraz nástojčivejšie sa však natíska známa otázka: Komu to prospieva? A nehovorím teraz o miliónoch eur, ktoré skasíruje (skasírovala) nemenovaná trnavská firma dovážajúca testovacie súpravy. Myslím predovšetkým na tisíce obyčajných ľudí (nie svedkov Igorovych), ktorí v radoch na povinne dobrovoľné „nosné paličkovanie“ s radosťou podpíšu avizovanú Pelleho petíciu za predčasné voľby.

Premiér by sa určite ohradil, ak by sme ho označili za podporovateľa Smeru II. No robí všetko tak, akoby ním bol.             

Pomocná otázka

25.02.2021

Hitom médií v ostatných dňoch je „núdzový stav“ a jeho predĺženie. Hovoriace hlavy v médiách sa zhodli, že núdzový stav je predovšetkým o obmedzeniach, ktoré bude národ dodržiavať. A nie preto, že to niekto rozkázal, nie preto, že nad ľuďmi stojí dráb s bičom v ruke, ale preto, že všetci budú o užitočnosti opatrení presvedčení. Presviedčať však [...]

Kto ešte nebol ministrom zdravotníctva, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu

24.02.2021

Ionesco a ďalší autori absurdných drám by mali zo správania sa našich vládnych predstaviteľov celkom určite radosť. Obyčajní ľudia (a nielen tí Matovičovi) pri pohľade na nich však dosť často iba bezradne „čumia“. Po dnešku (streda) môžeme iba tipovať: (1) či sa strane SaS zachcelo ďalšieho ministerstva, (2) či sa jej predseda naozaj už nemôže pozerať [...]

Dve prípadové štúdie

23.02.2021

V poslednom čase sa čoraz častejšie musí pýtať, kde to vlastne žijem. Správanie sa, vystúpenia a verejné prezentácie našich „najvyšších“ začínajú vo mne budiť pochybnosti, či to, čoho som svedkom, je ešte realita alebo už len moja vlastná bludná predstava. Netrápi ma to, že ľudia „v postavení“ by mali rešpektovať isté normy slušnosti, že by sa mali [...]

Jozef Brhel

Jozef Brhel zostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd

01.03.2021 16:20

Najvyšší súd sa stotožnil s rozhodnutím Špecializovaného trestného súdu z 5. februára, ktorý obvinenému konštatoval dôvody útekovej a kolúznej väzby.

Mária Kolíková

Pripomienku ku Kolíkovej súdnej mape podpísalo vyše 800 sudcov a zamestnancov súdov

01.03.2021 16:08

V prípade hromadnej pripomienky podpísanej minimálne 500 podporovateľmi je ministerka spravodlivosti povinná pristúpiť k rozporovému konaniu, pokiaľ pripomienkam nevyhovie.

Zuzana Čaputová

Slovensko má vďaka EÚ podľa Čaputovej lepšiu šancu zabezpečiť si vakcíny proti covidu

01.03.2021 15:58

Podľa slovenskej hlavy štátu sa však rokovania o nákupe vakcín mohli začať o niečo skôr a mohli sa prípadne zaoberať aj otázkou výrobných kapacít.

Univerzita Komenského

Univerzita Komenského vstupuje do protestu proti politizácii verejných vysokých škôl

01.03.2021 15:37

Politizáciu univerzita vníma nielen cez predstavený návrh novely vysokoškolského zákona z dielne Ministerstva školstva, ale aj finančnou politikou ministerstva voči verejným vysokým školám.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 108483x
Priemerná čítanosť článkov: 1778x

Autor blogu

Kategórie