Založ si blog

Koľko mŕtvych vyváži stabilitu koalície?

Začnime citátom: „Mrzí ma, že máme za ministra hospodárstva idiota, ktorý nie je schopný nakúpiť testy. Naozaj ma to mrzí, možno som zlý premiér, ale tieto následky nemienim ďalej znášať.” Autora výroku netreba nikomu predstavovať. Smutné na celej veci však je, že: (1) v Novembri sme na námestiach štrngali kľúčmi aj preto, že „idiotov“ pri moci sme si užili až – až, (2) nevieme, ako pán premiér „nemieni znášať“ následky inteligenčnej nedostatočnosti svojho koaličného partnera. Doteraz nijako. Snáď len tak, že so slzou v oku nám zvestoval, že kvôli neobjednaným antigénovým testom zomrelo na Slovensku od začiatku decembra 4 300 ľudí. To už vyzerá na celkom slušnú genocídu, ktorá podľa predsedu vlády ide fakticky na vrub neschopnosti a duševnej zaostalosti ministra hospodárstva. 

Ak si myslíte, že Sulík sa medzitým stal obeťou dajakej novej policajnej Búrky či Judáša, a sedí vo vyšetrovacej väzbe, tak ste na omyle. „Idiot“ dokonca ani nie je v starostlivosti zodpovedajúceho psychiatrického zariadenia, ba Matovič ho ani len neodvolá, pretože následne by mu vicepremiér určite rozbil koalíciu. (Rozumej: odtlačil korytá.) Nevdojak sa natíska pomocná otázka: Koľko mŕtvych vyváži stabilitu koalície?

V pondelok 11. januára premiér predstavil ďalšiu časť svojej obsedantnej „never ending story“ – plošného testovania. To najnovšie však nebude môcť byť celkom celoslovenské a ani celkom celoplošné – kvôli nedostatku testov (mimochodom tých, ktorými by sa podľa Matoviča nemali testovať ani psy) sa zatiaľ spustí iba v najpostihnutejších okresoch.

Autor Kocúrkova by mal dnes určite radosť – na slovenskej politickej scéne by aj bez veľkého hľadania objavil dostatok námetov na nejednu frašku! 

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 10:30

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

Nový Zéland kokaín

Novozélandská polícia našla v mori zásielku vyše troch ton kokaínu

08.02.2023 08:51

Zadržané množstvo by vystačilo na zásobovanie záujemcov na Novom Zélande počas 30 rokov alebo v susednej Austrálii po dobu jedného roka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284211x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie