Založ si blog

Fabulátor

Určite si na to pamätáte. Čerstvo zvolený poslanec z kandidátky SaS Igor Matovič prišiel s bombastickou správou, že mu ponúkli miliónový úplatok, ak sa postará o pád Radičovej vlády. Haló trvalo niekoľko dní, pán poslanec celú vec nakoniec ukončil tak, že išlo o žart. Identitu vtipkára – údajného kamaráta z detstva – však odmietal prezradiť, pretože, ako tvrdil, v opačnom prípade hrozilo, že s ním už nikdy nikto vtipkovať nebude. Dôvod mediálneho cirkusu bol jednoduchý – Igor Matovič sa na začiatku kariéry nutkavo potreboval spraviť „zaujímavým“.

Odvtedy ubehlo dosť času, ambiciózny (opozičný) poslanec sa už „zviditeľnil“ veľakrát a to až natoľko, že v ostatných parlamentných voľbách o svojej „zaujímavosti“ presvedčil štvrtinu voličov a stal sa predsedom vlády.

Nutkavá potreba fabulovať neopúšťa Igora Matoviča ani v tejto funkcii. Napríklad v súvislosti s jeho akciou „guľový blesk“– s viacnásobným testovaním národa na koronavírus – sa sväto sväte dušoval, že sa o tom radil s viacerými odborníkmi, ktorých však kvôli hroziacemu mediálnemu lynču nebude menovať. Novinári (aspoň niektorí) sa však nedali opiť rožkom a Igorovi Matovičovi v stredu na tlačovke rovno povedali, že na Slovensku doteraz žiadneho takého odborníka nenašli. Na začiatku svojej kariéry mohol Igor Matovič svoje výmysly pripísať anonymnému humoristovi, teraz však nasrdene musel pripustiť, že „tí odborníci nie sú, vyparili sa“.

A na záver mi dovoľte ešte jeden citát z tej istej tlačovky. Tiež sa týka neexistujúcich odborníkov a určite stojí za povšimnutie: „Povedal som, že vám poviem, kedy vám o nich poviem a kedy ich predstavím…“ Takže teraz už len čakajme, kedy nám pán premiér povie, ako už povedal, kedy nám povie a predstaví.

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 10:30

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284261x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie