Založ si blog

Kravské „grgy“ a „prdy“

V istej humoristickej relácií sa u nás pomerne nedávno propagovalo heslo: „Zabi bobra, zachrániš strom!“ Pre tých, ktorí horšie chápu, alebo sa permanentne srdia, dôrazne pripomínam, že šlo o humoristické preháňanie a lesoochranári na Slovensku, samozrejme, žiadne zvery kvôli ochrane flóry nezabíjajú. A poznámka pre znalcov literatúry – nešlo ani o „rozcapené bobry“ z románu Kurta Voneguta Raňajky šampiónov.

V ostatných dňoch som sa z médií dozvedel (v júli, takže nejde o žiadny apríl), že holandskí premotivovaní politici pravdepodobne inšpirovaní P. Marcinom a A. Krausom (autormi spomínaného výroku o bobroch a stromoch) začali raziť heslo: „Zabi kravu, zachrániš klímu!“ Podľa holandského premiéra Marka Rutteho sa totiž má v jeho krajine do roku 2030 zlikvidovať až tridsať percent hovädzieho dobytka, v niektorých oblastiach chce vláda chov zakázať úplne. Dôvodom je údajná produkcia močovky a hnoja (dusík) a kravské „grgy“ a „prdy“, ktoré prispievajú k otepľovaniu planéty. A v krajine, kde stáda dobytka tradične patria ku koloritu, sa farmári podľa predsedu vlády majú rekvalifikovať. Najlepšie asi na ekologických aktivistov alebo na EÚ-politikov!

Keďže „európskej“ politike otrocky podriadené generátory geniálnych nezmyslov máme v hojnej miere zastúpené aj na našej politickej scéne, môžeme iba hádať, aká sprostosť sa v blízkej budúcnosti stane aj na Slovensku skutkom.    

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 10:30

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

Nový Zéland kokaín

Novozélandská polícia našla v mori zásielku vyše troch ton kokaínu

08.02.2023 08:51

Zadržané množstvo by vystačilo na zásobovanie záujemcov na Novom Zélande počas 30 rokov alebo v susednej Austrálii po dobu jedného roka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284240x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie