Založ si blog

Tak ako?

V poslednom čase sa verejne prezentuje viacero vysoko postavených polovzdelaných polyhistorov, ktorí sú celkom hrdí na tituly získané „akademickou“ metódou Ctrl-C – Ctrl-V. Využijem preto tento osvedčený postup a ako motto použijem text, ktorý som odpísal. Jeho originál nájdete na adrese: https://noizz.aktuality.sk/zaujimavosti/znaky-ktore-prezradia-psychopata/n4mjbns.

Namiesto motta: „Psychopat nikdy neprizná svoju chybu. Prekrúti situáciu tak, aby bol vinný niekto iný. Provokuje ostatných k porušovaniu pravidiel a potom ich súdi. Psychopat zbožňuje, keď je „vo svetle reflektorov“. V každej situácii urobí to, čo je najlepšie pre neho. V spoločnosti sa rád prezentuje svojimi úspechmi a veľmi dobre si pamätá zlyhania ostatných. Klame, aby dosiahol to, čo práve chce alebo čo potrebuje. Vie sa vynájsť v každej situácii. Na svoje klamstvá je hrdý a nerobí si starosti s tým, že ho niekto odhalí, pretože si vie rýchlo a jednoducho vymyslieť nové klamstvo, ktorým vysvetlí to predošlé. Psychopat o sebe nepovie nikdy nič zlé. Odmieta zodpovednosť za svoje činy a za ich dôsledky. Vie rýchlo zvaliť vinu na niekoho iného, alebo jednoducho povie, že v určitej situácii bolo možné iba jediné riešenie. Psychopat je narcistický a nedodržiava zákony. Považuje sa za príliš „dobrého“ na to, aby preňho platili rovnako ako pre druhých. Porušuje pravidlá a núti do toho aj iných“.

Po piatkovom popoludňajšom prejave pani prezidentky usudzujem, že „skupinka“ sabotérov a vlastizradcov, ktorí podkopávajú „naše spoločné úsilie“, sa utešene rozrastá. K doktorovi Kollárovi, ku niektorým primátorom a starostom po dnešku určite pribudne aj hlava štátu, možno aj náčelník generálneho štábu a veliteľ akcie Spoločná zodpovednosť, ktorí pani prezidentke nabonzovali, že personálne pokrytých je len asi 60 % odberových tímov a že úspešná realizácia takejto akcie typu guľový blesk nebude veru ľahká. 

V piatok večer vystúpil v televízii pán premiér a presviedčal nás, že vojaci a vojačky budú celú noc pracovať na dvesto percent a zajtra budú všetky odberové miesta úplne v poriadku.

A čo nám predkladali v spravodajských reláciách? Žiadne problémy, absolútna pripravenosť a odhodlanosť, výzvy, gestá a heslá. Ideologický boj za mier sme vymenili za ideologický boj s „hnusobou“.

Permanentný festival šialencov IV.

02.03.2023

O tom, že slovenskí matadori dokážu vymyslieť aj nemysliteľné, netreba nikoho presviedčať. „Tipéri“ môžu so záujmom sledovať, či na prerazenie politického dna postačí bager, alebo bude musieť vypuknúť politické tsunami. Odvolanie vlády by v normálnom štáte bolo závažným popudom na urýchlené riešenie takéhoto netradičného stavu. Výsledkom by zväčša bolo [...]

Permanentny festival šialencov III.

20.02.2023

Rozumná časť ľudstva už najmenej päťdesiat rokov chápe, že ochrana a tvorba životného prostredia je nanajvýš dôležitá vec. No zároveň chápe, že environmentálne problémy nemôžu byť nadradená nad čokoľvek ostatné a „dobro“ planéty sa nemôže stať posvätným grálom smerujúcim ku zničeniu ľudí samotných. Ochranárske ciele (ak nechcú byť likvidačnou [...]

Permanentný festival šialencov II.

16.02.2023

Súčasná slovenská realita dennodenne poskytuje dostatok námetov na zamyslenie, vymykajúcich sa bežnému chápaniu obyčajných ľudí (nie tých z OĽaNO). Niekoľko príkladov: Pôvodne bola aj pani prezidentka prívrženkyňou skoršieho termínu volieb, následne však usúdila, že s ohľadom na realitu dokáže žiť so septembrom. Takže aj jej zásluhou pôjdeme k urnám v [...]

Izrael, Palestína, Chán Junis, Pásmo Gazy,

Šéf OSN žiada prímerie v Gaze. Izraelský minister ho nazval hrozbou pre svetový mier

07.12.2023 06:40

Izraelský minister zahraničných vecí Eli Kohen ostro kritizoval generálneho tajomníka OSN Antonia Guterresa, ktorý varoval pred situáciou v Pásme Gazy.

náboje, zbraň, poprava

Streľba v centre Bruselu si vyžiadala štyroch zranených

07.12.2023 06:04

Pri streľbe na hlavnej nákupnej ulici v centre Bruselu boli v stredu večer zranení štyria ľudia, informovala polícia belgického hlavného mesta.

Delegácia EÚ v Číne

Čína žiada od EÚ spoluprácu na zabezpečení stability a vyhnúť sa zasahovaniu

07.12.2023 06:00

Čínsky prezident Si Ťin-pching vyzval EÚ, aby spolupracovala s Čínou na zabezpečení globálnej stability a vyhla sa zasahovaniu.

šimkovičová

Šimkovičová v Rakúsku, Taraba v Kanade. Majetkové priznania ukázali zahraničné majetky politikov

07.12.2023 06:00

Niektorí sa chystajú v zahraničných domoch stráviť dôchodok, iní preferujú mimoslovenské bývanie už dnes.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 309829x
Priemerná čítanosť článkov: 2197x

Autor blogu

Kategórie