Založ si blog

Tak ako?

V poslednom čase sa verejne prezentuje viacero vysoko postavených polovzdelaných polyhistorov, ktorí sú celkom hrdí na tituly získané „akademickou“ metódou Ctrl-C – Ctrl-V. Využijem preto tento osvedčený postup a ako motto použijem text, ktorý som odpísal. Jeho originál nájdete na adrese: https://noizz.aktuality.sk/zaujimavosti/znaky-ktore-prezradia-psychopata/n4mjbns.

Namiesto motta: „Psychopat nikdy neprizná svoju chybu. Prekrúti situáciu tak, aby bol vinný niekto iný. Provokuje ostatných k porušovaniu pravidiel a potom ich súdi. Psychopat zbožňuje, keď je „vo svetle reflektorov“. V každej situácii urobí to, čo je najlepšie pre neho. V spoločnosti sa rád prezentuje svojimi úspechmi a veľmi dobre si pamätá zlyhania ostatných. Klame, aby dosiahol to, čo práve chce alebo čo potrebuje. Vie sa vynájsť v každej situácii. Na svoje klamstvá je hrdý a nerobí si starosti s tým, že ho niekto odhalí, pretože si vie rýchlo a jednoducho vymyslieť nové klamstvo, ktorým vysvetlí to predošlé. Psychopat o sebe nepovie nikdy nič zlé. Odmieta zodpovednosť za svoje činy a za ich dôsledky. Vie rýchlo zvaliť vinu na niekoho iného, alebo jednoducho povie, že v určitej situácii bolo možné iba jediné riešenie. Psychopat je narcistický a nedodržiava zákony. Považuje sa za príliš „dobrého“ na to, aby preňho platili rovnako ako pre druhých. Porušuje pravidlá a núti do toho aj iných“.

Po piatkovom popoludňajšom prejave pani prezidentky usudzujem, že „skupinka“ sabotérov a vlastizradcov, ktorí podkopávajú „naše spoločné úsilie“, sa utešene rozrastá. K doktorovi Kollárovi, ku niektorým primátorom a starostom po dnešku určite pribudne aj hlava štátu, možno aj náčelník generálneho štábu a veliteľ akcie Spoločná zodpovednosť, ktorí pani prezidentke nabonzovali, že personálne pokrytých je len asi 60 % odberových tímov a že úspešná realizácia takejto akcie typu guľový blesk nebude veru ľahká. 

V piatok večer vystúpil v televízii pán premiér a presviedčal nás, že vojaci a vojačky budú celú noc pracovať na dvesto percent a zajtra budú všetky odberové miesta úplne v poriadku.

A čo nám predkladali v spravodajských reláciách? Žiadne problémy, absolútna pripravenosť a odhodlanosť, výzvy, gestá a heslá. Ideologický boj za mier sme vymenili za ideologický boj s „hnusobou“.

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 10:30

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

Nový Zéland kokaín

Novozélandská polícia našla v mori zásielku vyše troch ton kokaínu

08.02.2023 08:51

Zadržané množstvo by vystačilo na zásobovanie záujemcov na Novom Zélande počas 30 rokov alebo v susednej Austrálii po dobu jedného roka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284245x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie