Založ si blog

Kedy príde pre Kollára NAKA?

Vo štvrtok popoludní pri ďalšej zo série televíznych „plačoviek“ pána premiéra som si nestihol pretierať oči. Sabotáž, vlastizrada, marenie masového úsilia – dvakrát som sa musel pozrieť do kalendára, či sme sa náhodou nevrátili v čase o sedemdesiat rokov nazad a či sa nepíše rok 1950 (vtedy však u nás televízia nevysielala). Priami svedkovia prejavov rôznych Gottwaldov, Širokých, Urválkov, Bacílkov a im podobných už asi nežijú a ak, tak sú v pokročilom veku. Nám ostatným ostáva už iba archív. A ako z dobového filmového týždenníka mi pripadala „zdrvujúca“ kritika pána premiéra na adresu prezidenta SLK M. Kollára.

Plánovaná testovacia akcia, snáď druhá najväčšia od vylodenia v Normandii, sa pánom autorom asi začína vymykať z rúk, nuž treba rýchlo prstom ukázať na „vinníka“. Zodpovednosť za akciu typu guľový blesk má mať armáda, no starostovia a primátori sa nemajú sťažovať a majú hľadieť, ako ju (zadarmo) logisticky zabezpečiť. Starostovia mi, chudáci pripadajú ako tí mužíci v Buguľme, ktorým počas boľševickej revolúcie červený komisár Hašek (autor Švejka) prikázal do troch dní naučiť sa čítať a písať. Aj keď sa komunálni politici na rozdiel od sibírskych mužíkov zupáckym metódam zo strany „verchušky“ podriaďovať nemusia.

Určiť počet potrebných odborných síl (lekárov a zdravotníkov) pri známom počte odberových miest (a uvážiť pri tom, že aj medzi zdravotníkmi je dosť nakazených) je úloha z počtovnice pre druhákov. A zistiť, že číslo, ktoré mi vyšlo, prevyšuje nielen personálne možnosti MO SR, ba je nad sily celého Slovenska, tiež nevyžaduje špeciálne logistické vedomosti.

Ktosi tu už asi potichu ráta s tým, že chaotické testovacie dobrodružstvo nemusí vypáliť práve najlepšie. A treba nájsť vinníka. A budú to neochotní lekári a ich prezident Kollár, málo iniciatívni starostovia, počasie, mandelinka zemiaková, cyklisti a ktovie kto ešte. 

Nebohý súdruh Stalin sám seba presvedčil, že lekári sú sabotéri, a dal ich pre istotu niekoľko tisíc pozatvárať. A „americký“ chrobák bol roky rokúce príčinou všetkých neúspechov nášho socialistického poľnohospodárstva. A nerád by som pripomenul, ako skončili „vlastizradcovia“ a ako sa s nimi vysporiadala „železná päsť robotníckej triedy“. 

Takže vykopnuté dvere u Kollárovcov – to vlastne nič nebude.    

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj pristál v Londýne, stretne sa aj s kráľom Karolom III.

08.02.2023 11:58

Ukrajinský prezident sa prihovorí aj k britskému parlamentu, stretne sa tiež s ukrajinskými vojakmi, ktorí sa cvičia v Británii.

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284299x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie