Založ si blog

Ako sa Kollár nasral

V nedeľnej politickej debate na TA3 to Boris Kollár (54. minúta) konečne povedal naplno a celému národu v mene vládneho štvorspolku zvestoval, že ho serie, že „my nezvládame vládnutie, lebo sa štyria nedokážeme dohodnúť“. 

Celkom určite má pravdu a ostatné (a verme, že aj posledné) kroky aktuálnej koalície sa dajú charakterizovať lapidárnym, že na Slovensku to dnes vyzerá ako u jeb..tých na dvorčeku. Sulík s Matovičom sa pod egidou „najlepšieho“ vládnutia už dlhší čas navzájom držia pod krkom (a Sulík nakoniec vo finále dáva prednosť dovolenke), predseda vlády blábolí o potrebe zachovania výsledku volieb, Remišová s Kollárom by donekonečna rokovali, prezidentka rozdáva kniežacie rady, Naď je znechutený politikou a nikto z nich si akosi nevšimol, že už v zime budú ľudia mrznúť a možno nebudú mať čo do úst. A ak akousi nepochopiteľnou náhodou nebudú mať na to, aby z tristo-, štyristoeurových dôchodkov platili vysoké ceny elektriny a plynu, exekútori sa im s radosťou vrhnú na domy a byty (snáď s výnimkou tých slávnych „štátnych“ od rodiny Borisa Kollára, pretože žiadny z nich tak skoro existovať nebude). Akési tajomné sľubované „zastropovanie“ cien elektriny a plynu je stále iba chimérou.   

A celé je to vlastne také jednoduché. Od začiatku júla všetci vedia, že ak bude I. Matovič v septembri členom vlády, tak v nej nebudú sedieť nominanti SaS. Jasné a pochopiteľné, žiadny chaos, niet o čom debatovať. A ak si Heger nevie predstaviť menšinovú vládu, nech podá demisiu.  

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj pristál v Londýne, stretne sa aj s kráľom Karolom III.

08.02.2023 11:58

Ukrajinský prezident sa prihovorí aj k britskému parlamentu, stretne sa tiež s ukrajinskými vojakmi, ktorí sa cvičia v Británii.

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284285x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie