Založ si blog

Koaličný dážď

V stredu podvečer sme v priamom prenose videli „zdrveného“ premiéra Matoviča, ktorý nám s výrazom decka, ktorému spadli hračky do hnoja, oznámil k. o., ktoré údajne utŕžil od Zuzany Čaputovej a od Richarda Sulíka. Pani prezidentka mu dosť nevychválila jeho fixnú ideu o význame a užitočnosti povinného antigénového testovania, minister hospodárstva zasa nebol schopný (ochotný?) nakúpiť potrebné množstvo testovacích súprav. (Mimochodom: premiér akosi nebral do úvahy prípadnú neochotu Slovákov nechať si v decembri masovo dva- či trikrát vŕtať paličkami v nose.)

A keďže sa veci nediali podľa želaní pána predsedu vlády, malo to podľa neho za následok tisícky nových prípadov kovidu a desiatky mŕtvych. A kto je za to zodpovedný? Nuž každý, kto nepochopil, že „hnusoba“ sa ničoho nebojí tak, ako testovacej atómovej zbrane v rukách nášho univerzálneho „vševedka“. 

„Uznanie nehynúcich zásluh ministra hospodárstva“ z úst náčelníka slovenskej exekutívy sa počas spomenutej tlačovej konferencie viackrát zopakovalo, takže aj tí menej chápaví pochopili, že v prípade pandémie COVID-19 nejde o príčinu „lebo Fico“, ale že to asi bude „lebo Sulík“. 

Keby podobné invektívy ktokoľvek adresoval mne, hlboko by som sa zamyslel nad svojimi (ne)schopnosťami. A do úvahy v podstate prichádzajú dve možnosti: (a) kritik má pravdu a zamyslím sa nad tým, či na svoju funkciu stačím, (b) kritik nemá pravdu a jeho výroky si veľmi dôrazne vyprosím. Existuje však aj tretia možnosť: nechať sa poopľúvať a s otvoreným dáždnikom sa tváriť, že prší. Jednota koalície nadovšetko, však, pán Sulík.    

Domácí festival politických absurdít

16.01.2023

Pred pár rokmi nám ako vrchol mienkotvornej kreativity mohla pripadať idea nazvať vznikajúcu politickú stranu menom božím. Dnes už neexistujúci subjekt s názvom Demokratická únia sa totiž podľa svojich zakladateľov mal pôvodne volať Demokratická únia Slovenska, v skratke DEUS. Podľa latinského slovníka to však znamená Boh a aj vtedajší [...]

„Kolkovaný“ list premiérovi v demisii

15.01.2023

Niekedy býva pomerne užitočné vrátiť sa v čase o niekoľko desiatok rokov nazad a porovnať si súčasnosť s nedávnou minulosťou. Spravidla na to ani netreba historickú erudíciu, ba ani stroj času, postačia spomienky pamätníkov, prípadne televízny archív. Môžeme si porovnať, s čím nás kŕmili mocipáni kedysi a čo nám „naši najlepší“ servírujú dnes. [...]

Vymeňme národ

19.12.2022

Po páde najlepšej vlády v dejinách Slovenska, vlastne jej mierne pozmeneného klonu, ktorý sa celkom príslovečne ujal vlády na Deň vtákov (1. apríla) minulého roka, nasleduje ďalšie dejstvo domácej politickej tragi-frašky. Politici, politológovia, komentátori a aj krčmoví znalci sa predbiehajú vo variantoch a v scenároch toho, čo nás čaká a čo nám hrozí. Ak si [...]

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 09:55

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

Nový Zéland kokaín

Novozélandská polícia našla v mori zásielku vyše troch ton kokaínu

08.02.2023 08:51

Zadržané množstvo by vystačilo na zásobovanie záujemcov na Novom Zélande počas 30 rokov alebo v susednej Austrálii po dobu jedného roka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 137
Celková čítanosť: 284208x
Priemerná čítanosť článkov: 2075x

Autor blogu

Kategórie